Trening

Trening CrossFit

CrossFit nie jest zwykłym treningiem fitness! Trening CrossFit ma przygotować człowieka na każde wyzwanie fizyczne w życiu codziennym oraz w warunkach ekstremalnych, dlatego trening CrossFit opiera się o rozwój 10 cech motorycznych człowieka:

  1. Sprawność układu sercowo-naczyniowo-oddechowego

  2. Wytrzymałość siłowa

  3. Siła

  4. Gibkość/mobilność

  5. Moc

  6. Szybkość

  7. Koordynacja

  8. Zwinność

  9. Równowaga

  10. Celność i dokładność

Różnorodność treningu zapewnia ciągła zmienność, wysoka intensywność oraz obecność ruchów funkcjonalnych. CrossFit łączy trening funkcjonalny, trening siłowy oraz trening cardio. Ponadto ciągła zmienność ćwiczeń możliwa jest dzięki wykorzystaniu elementów ćwiczeń kondycyjnych, gimnastycznych oraz podnoszenia ciężarów. Indywidualne dopasowanie treningu do możliwości i poziomu sprawności fizycznej trenującego sprawia, że każdy trening staje się ciekawy oraz przynosi wiele korzyści. Natomiast ruchy funkcjonalne towarzyszą nam na co dzień (na przykład: siadanie, wstawanie, podnoszenie, chodzenie), dlatego ważne jest aby zachować odpowiednie wzorce tych podstawowych ruchów motorycznych.

JAK ZACZĄĆ?  SPRAWDŹ PROGRAM ON RAMP

TYPY ZAJĘĆ:

CrossFit Beginners

Jeśli zaczynasz przygodę  treningiem to CrossFit Beginners jest dedykowany właśnie takim osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z tego typu aktywnością fizyczną. Na zajęciach najważniejsza jest nauka oraz ćwiczenie techniki. Dlatego bez trudu rozpoczniesz swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Największy nacisk kładziemy na jakość wykonywanych ćwiczeń a niekoniecznie czas.

CrossFit Advanced

Zajęcia skierowane do osób średnio zaawansowanych, które posiadają już odpowiednią technikę, siłę i wytrzymałość. Dzięki temu podczas treningów pojawią się podstawy podnoszenia ciężarów czy gimnastyki. Trening siłowy to część zajęć.

CrossFit Gymnastics

Zajęcia, które opierają się na jednym z trzech fundamentów treningu CrossFit, czyli gimnastyce sportowej. Na zajęciach zajmiemy się budowaniem odpowiedniej siły i skupimy się na rozwoju gibkości oraz zwrócimy uwagę na zwiększenie równowagi. Dzięki temu nauczysz się kontrolować swoje ciało. Zajęcia dedykowane są każdemu, kto przede wszystkim chce nauczyć się chodzić na rękach, podciągać oraz sprawnie wykonywać Muscle Up. Jeśli chcesz zmierzyć się z treningiem gimnastycznym to te zajęcia będą idealne!

CrossFit Endurance

Endurance to program treningowy zaprojektowany by poprawić technikę, zwiększyć prędkość biegu, wzmocnić wytrzymałość a przede wszystkim ograniczyć ryzyko kontuzji. Na treningach stopniowo poznasz swój organizm oraz jego reakcje na określone ruchy w danych progach tlenowych. Taka wiedza i świadomość ciała przede wszystkim pomoże lepiej rozplanować siły w trakcie zmagań na treningu. Ponadto treningi wpływają na poprawę szybkości, wytrzymałości, siły i techniki biegu. W celu zwiększenia siły i mocy na treningu pojawią się ćwiczenia na Assault Bike i ergometrze, również po to żeby poprawić systemy wydolności tlenowej i beztlenowej. 

Weightlifting

Zajęcia dedykowane każdej osobie, której zależy na wszechstronnym treningu swojego ciała. Podnoszenie ciężarów stanowi jeden z filarów treningu CrossFit. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Osoby początkujące dzięki zajęciom poznają od podstaw technikę bojów olimpijskich (na przykład rwanie i podrzut). Natomiast zaawansowane będą miały możliwość udoskonalenia swojej techniki. Na zajęciach pojawia się wiele ćwiczeń pomocniczych stosowanych w treningu podnoszenia ciężarów. 

Mobility

Zajęcia wspomagające każdego sportowca, niezależnie od poziomu wytrenowania. Ponadto trening polega na zwiększaniu zakresu ruchomości w stawach i rozciągnięciu poszczególnych taśm mięśniowych. Niestety największą barierą do uzyskania prawidłowej techniki ćwiczeń w  treningu CrossFit oraz sportach siłowych jest na przykład niepełny zakres ruchomości oraz przykurcze mięśni. Systematyczne uczestniczenie w zajęciach idealnie przyczyni się do rozluźnienia ciała oraz poprawy gibkości. Mobility to zajęcia służące na przykład zwiększeniu możliwości ludzkiego ciała oraz zoptymalizowaniu wyników sportowych poprzez doskonałe przygotowanie ciała do treningu. Dlatego jeśli masz problem z ruchomością w stawach zapisz się właśnie na te zajęcia!

Kettelbells

Podczas zajęć używamy odważników kettlebells. Zajęcia służą do rozwoju siły funkcjonalnej oraz wytrzymałości angażując w ćwiczenia całe ciało.  Dlatego trening z kettlebell jest niewiarygodnie intensywny, efektywny i bezpieczny! Innymi słowy pomaga zrzucić wagę a przy tym poprawia kondycję, funkcjonowanie ciała, dzięki treningowi zyskasz wyprostowaną sylwetkę. Trening z odważnikami pozwala na budowanie siły przy zachowaniu gibkości – siła, która nie sięga celu jest bezużyteczna.

Hell Rider CORE

Zajęcia opierające się na ćwiczeniach funkcjonalnych z ciężarem własnego ciała. W treningu wykorzystywane są specjalne taśmy Hell Rider od MTidea, która specjalizuje się w produkcji sprzętu do gimnastyki a także kalisteniki. Trening z taśmami gwarantuje na przykład rozbudowę gorsetu mięśniowego, który wspomaga kręgosłup i zapewnia świetnie zbudowane mięśnie brzucha, stabilizację centralną, silne plecy oraz mięśnie ud i pośladków. Marzenia o wyrzeźbionym ciele w końcu są możliwe do zrealizowania! Każde ćwiczenie rozpoczyna się od napięcia mięśni brzucha.

Yoga

Połączenie pracy z ciałem, oddechem i umysłem, co prowadzi do osiągnięcia wewnętrznej harmonii czy równowagi. Podczas zajęć pojawią się pozycje, dzięki którym kształtuje się smukła sylwetka, zwiększa się gibkość i mobilność a dodatkowo pozycje wpływają na odporność organizmu poprzez lepsze ukrwienie i metabolizm oraz postawę ciała. Yoga również znacząco wpływa na redukcję stresu! Poziom trudności poszczególnych pozycji można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb, dlatego na zajęcia może przyjść każdy!

Podsumowując, CrossFit to rewolucyjny trening fitness, który jest odpowiedni dla każdej osoby niezależnie od wieku, płci oraz stopnia wytrenowania. W CrossFit Częstochowa każdy znajdzie zajęcia dopasowane do swoich możliwości i upodobań.

SŁOWNIK POJĘĆ

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE ZAJĘCIA

hiveTRENING CROSSFIT